DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies BXB75-48S12FLTJ
BXB75-48S12FLTJ
5S-BXB75-48S12FLTJ
BXB75-48S12FLTJ
DC/DC CONVERTER 12V 75W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BXB75 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.25A |
| Power (Watts): | 75W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |