DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies BXB50-24S15FLTJ
BXB50-24S15FLTJ
5S-BXB50-24S15FLTJ
BXB50-24S15FLTJ
CONV DC/DC 50W 15V 3.33A NEG SGL
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | BXB50 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.33A |
| Power (Watts): | 50W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |