DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies BXB150-24S15FLT
BXB150-24S15FLT
5S-BXB150-24S15FLT
BXB150-24S15FLT
CONV DC/DC 15VOUT 150W ACTIVE LO
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BXB150 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 150W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |