BXB100-24S12FLTJ
5S-BXB100-24S12FLTJ
BXB100-24S12FLTJ
DC/DC CONVERTER 12V 100W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:BXB100
Type:Isolated Module
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):8.33A
Power (Watts):100W
Voltage - Isolation:1.5kV (1500V)