DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies BXB100-24S12FLT
BXB100-24S12FLT
5S-BXB100-24S12FLT
BXB100-24S12FLT
CONVERTER DC/DC 12V OUTPUT 100W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BXB100 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.33A |
| Power (Watts): | 100W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |