DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies BM80A-300L-022F85
BM80A-300L-022F85
5S-BM80A-300L-022F85
BM80A-300L-022F85
CONV DC-DC 300W 300VIN 2.2V 85A
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | BM80A |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 180V |
| Voltage - Input (Max): | 400V |
| Voltage - Output 1: | 2.2V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 85A |
| Power (Watts): | 300W |