DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies BK60C-048L-050F30H
BK60C-048L-050F30H
5S-BK60C-048L-050F30H
BK60C-048L-050F30H
CONV DC-DC 150W 48VIN 5V POS
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | BK60C |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | 150W |