DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AK45C-048L-025F20HAN
AK45C-048L-025F20HAN
5S-AK45C-048L-025F20HAN
AK45C-048L-025F20HAN
CONV DC-DC 100W 48VIN 2.5V NEGEN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AK45C |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 2.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 100W |