DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AK42A-024L-033D025SM
AK42A-024L-033D025SM
5S-AK42A-024L-033D025SM
AK42A-024L-033D025SM
CONV DC-DC 15W 24V 3.3/2.5V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AK42A |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | 2.5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "4A, 4A" |
| Power (Watts): | 15W |