DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AIH20B300N-NTL
AIH20B300N-NTL
5S-AIH20B300N-NTL
AIH20B300N-NTL
CONV DC/DC 250W 300VIN 20A NEG
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AIH |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 250V |
| Voltage - Input (Max): | 420V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20.8A |
| Power (Watts): | 250W |