DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AIF50B300-L
AIF50B300-L
5S-AIF50B300-L
AIF50B300-L
CONVERT DC/DC 300VIN 12V@50A
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | AIF |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 250V |
| Voltage - Input (Max): | 420V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 600W |