DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AIF120F300N-NTL
AIF120F300N-NTL
5S-AIF120F300N-NTL
AIF120F300N-NTL
CONV DC/DC 600W 300VIN 120A NEG
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AIF |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 250V |
| Voltage - Input (Max): | 420V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 120A |
| Power (Watts): | 600W |