DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AGQ300-48S1V2B-4L
AGQ300-48S1V2B-4L
5S-AGQ300-48S1V2B-4L
AGQ300-48S1V2B-4L
DC/DC CONVERTER 1.2V 300W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | AGQ300 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 1.2V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 60A |
| Power (Watts): | 300W |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |