DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AGQ100-48S1V2B-4
AGQ100-48S1V2B-4
5S-AGQ100-48S1V2B-4
AGQ100-48S1V2B-4
DC/DC CONVERTER 1.2V 100W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | AGQ100 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 1.2V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | 100W |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |