DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AGH360-48S12B-6L
AGH360-48S12B-6L
5S-AGH360-48S12B-6L
AGH360-48S12B-6L
DC/DC CONVERTER 12V 360W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | AGH360 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | 360W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |