DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies AA60A-048L-050D033N-6-P1
AA60A-048L-050D033N-6-P1
5S-AA60A-048L-050D033N-6-P1
AA60A-048L-050D033N-6-P1
CONV DCDC 15A 48V 5/3.3V IPD NEG
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AA60A |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 3.3V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "15A, 15A" |
| Power (Watts): | 75W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |