48IMR3-12-2
5S-48IMR3-12-2
48IMR3-12-2
DC/DC CONVERTER 12V 3W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | IMR |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 250mA |
| Power (Watts): | 3W |
| Voltage - Isolation: | 500V |