40IMX35D12D12-8G
5S-40IMX35D12D12-8G
40IMX35D12D12-8G
DC/DC CONVERTER 3X12V 35W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Melcher IMX35 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "700mA, 700mA, 700mA" |
| Power (Watts): | 35W |
| Voltage - Isolation: | 1.2kV (1200V) |