40IMX15-15-15-8
5S-40IMX15-15-15-8
40IMX15-15-15-8
DC/DC CONVERTER 2X15V 15W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Melcher IMX15 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 16.8V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | 15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "560mA, 560mA" |
| Power (Watts): | 15W |
| Voltage - Isolation: | 2.1kV (2100V) |