24IMR15-051515-2
5S-24IMR15-051515-2
24IMR15-051515-2
DC/DC CONVERTER 5V +/-15V 15W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | IMR |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 15V |
| Voltage - Output 3: | -15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "2A, 200mA, 200mA" |
| Power (Watts): | 15W |
| Voltage - Isolation: | 500V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | "OCP, SCP" |
| Operating Temperature: | -10??C ~ 50??C |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)