20IMX15-24-24-8G
5S-20IMX15-24-24-8G
20IMX15-24-24-8G
DC/DC CONVERTER 2X24V 15W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Melcher IMX15 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 8.4V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "320mA, 320mA" |
| Power (Watts): | 15W |
| Voltage - Isolation: | 2.1kV (2100V) |
| Applications: | "ITE (Commercial), Railway" |
| Features: | "OTP, OVP, SCP, UVLO" |
| Operating Temperature: | -40??C ~ 85??C |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)