DC DC ConvertersBel Power Solutions 110IMY15-05-05-8G
110IMY15-05-05-8G
5S-110IMY15-05-05-8G
110IMY15-05-05-8G
DC/DC CONVERTER 2X5V 15W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Melcher IMY15 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 50V |
| Voltage - Input (Max): | 150V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "1.4A, 1.4A" |
| Power (Watts): | 15W |
| Voltage - Isolation: | 4.2kV (4200V) |
| Applications: | "ITE (Commercial), Railway" |
| Features: | "OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO" |
| Operating Temperature: | -40??C ~ 85??C |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors