AC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA KRD10F-1515
KRD10F-1515
5S-KRD10F-1515
KRD10F-1515
POWER SUPPLY DUAL 15V 10W
Product Description
| Series: | KRD10F |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 350mA |
| Applications: | 10W |