Y5053200R000J0L
5S-Y5053200R000J0L
Y5053200R000J0L
TRIMMER 200 OHM 0.25W PC PIN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Accutrim?1240X
Resistance (Ohms):200
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????5%
Number of Turns:??????10ppm/??????C
Adjustment Type:21
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Metal Foil
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.250 x 0.175 Face x 0.250 L (6.35mm x 4.45mm x 6.35mm),,,
Related special
  • YLP-04V
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • In stock
  • YLP-01V
  • JST
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
  • YHDP24-24-31PEL024
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap