Y505120K0000J0L
5S-Y505120K0000J0L
Y505120K0000J0L
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Accutrim?1202Y
Resistance (Ohms):20k
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????5%
Number of Turns:??????10ppm/??????C
Adjustment Type:25
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Metal Foil
Termination Style:Chassis Mount
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.325 x 0.195 Face x 1.250 L (8.26mm x 4.95mm x 31.75mm),,,
Related special
  • YLP-04V
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • In stock
  • YLP-01V
  • JST
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
  • YHDP24-24-31PEL024
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap