Y0069500R000J9L
5S-Y0069500R000J9L
Y0069500R000J9L
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Accutrim?1260W
Resistance (Ohms):500
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????5%
Number of Turns:??????10ppm/??????C
Adjustment Type:21
Resistive Material:Top Adjustment
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.375 x 0.170 Face x 0.420 H (9.53mm x 4.32mm x 10.67mm),,,
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap