Trimmer PotentiometersVishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006910K0000J0L
Y006910K0000J0L
5S-Y006910K0000J0L
Y006910K0000J0L
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Accutrim?1260W |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????5% |
| Number of Turns: | ??????10ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 21 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Metal Foil |
| Termination Style: | Through Hole |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.375 x 0.170 Face x 0.420 H (9.53mm x 4.32mm x 10.67mm),,, |
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805