Y0056100R000K0L
5S-Y0056100R000K0L
Y0056100R000K0L
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Accutrim?1280G
Resistance (Ohms):100
Power (Watts):0.75W
Tolerance:3/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????15ppm/??????C
Adjustment Type:26
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Metal Foil
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.270 x 0.190 Face x 0.750 L (6.86mm x 4.83mm x 19.05mm),,,
Related special
  • YLP-04V
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • In stock
  • YLP-01V
  • JST
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
  • YHDP24-24-31PEL024
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap