TS63Y503KR10
5S-TS63Y503KR10
TS63Y503KR10
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD
Series:TS63
Resistance (Ohms):50k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Rectangular - 0.270 x 0.197 Face x 0.270 H (6.85mm x 5.00mm x 6.85mm),,,