Trimmer PotentiometersVishay Sfernice TS63Y203KR10
TS63Y203KR10
5S-TS63Y203KR10
TS63Y203KR10
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TS63 |
| Resistance (Ohms): | 20k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Gull Wing |
| Other: | Rectangular - 0.270 x 0.197 Face x 0.270 H (6.85mm x 5.00mm x 6.85mm),,, |