Trimmer PotentiometersVishay Sfernice TS63Y102KR10
TS63Y102KR10
5S-TS63Y102KR10
TS63Y102KR10
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TS63 |
| Resistance (Ohms): | 1k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 15 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | Gull Wing |
| Other: | Rectangular - 0.270 x 0.197 Face x 0.270 H (6.85mm x 5.00mm x 6.85mm),,, |