TS63Y101KR10
5S-TS63Y101KR10
TS63Y101KR10
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:TS63
Resistance (Ohms):100
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:15
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Rectangular - 0.270 x 0.197 Face x 0.270 H (6.85mm x 5.00mm x 6.85mm),,,