TS53YJ201MR10
5S-TS53YJ201MR10
TS53YJ201MR10
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:TS53
Resistance (Ohms):200
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:J Lead
Other:Square - 0.197 x 0.197 Face x 0.106 H (5.00mm x 5.00mm x 2.70mm),,,