Trimmer PotentiometersVishay Sfernice TS53YJ104MR10
TS53YJ104MR10
5S-TS53YJ104MR10
TS53YJ104MR10
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TS53 |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????20% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 1 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | J Lead |
| Other: | Square - 0.197 x 0.197 Face x 0.106 H (5.00mm x 5.00mm x 2.70mm),,, |