Trimmer PotentiometersVishay Sfernice T93YA103KT20
T93YA103KT20
5S-T93YA103KT20
T93YA103KT20
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH
| Series: | T93 |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Power (Watts): | 0.5W |
| Tolerance: | 1/2W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.382 x 0.197 Face x 0.386 H (9.70mm x 5.00mm x 9.80mm),,, |