T93XA501KT20
5S-T93XA501KT20
T93XA501KT20
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH
Series:T93
Resistance (Ohms):500
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.382 x 0.197 Face x 0.386 H (9.70mm x 5.00mm x 9.80mm),,,