T73XX102KT20
5S-T73XX102KT20
T73XX102KT20
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH
Product Description
Packaging:Tube
Series:T73
Resistance (Ohms):1k
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.276 x 0.260 Face x 0.276 H (7.00mm x 6.60mm x 7.00mm),,,