T63YB104KT20
5S-T63YB104KT20
T63YB104KT20
TRIMMER 100K OHM 0.25W TH
Product Description
Packaging:Tube
Series:T63
Resistance (Ohms):100k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:15
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.268 x 0.197 Face x 0.268 H (6.80mm x 5.00mm x 6.80mm),,,