T18102KT10
5S-T18102KT10
T18102KT10
TRIMMER 1K OHM 0.75W TH
Product Description
Packaging:Tube
Series:T18
Resistance (Ohms):1k
Power (Watts):0.75W
Tolerance:3/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:15
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.252 x 0.189 Face x 0.748 L (6.40mm x 4.80mm x 19.00mm),,,