Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. ST5ETX102
ST5ETX102
5S-ST5ETX102
ST5ETX102
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ST5 |
| Resistance (Ohms): | 1k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 14 |
| Resistive Material: | Side Adjustment |
| Size / Dimension: | Gull Wing |
| Other: | Square - 0.236 L x 0.169 W x 0.266 H (6.00mm x 4.30mm x 6.75mm),,, |