Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. ST5ER504
ST5ER504
5S-ST5ER504
ST5ER504
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD
| Series: | ST5 |
| Resistance (Ohms): | 500k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Gull Wing |
| Other: | Square - 0.266 L x 0.236 W x 0.169 H (6.75mm x 6.00mm x 4.30mm),,, |