Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. ST32ETB204
ST32ETB204
5S-ST32ETB204
ST32ETB204
TRIMMER 200K OHM 0.125W SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ST-32 |
| Resistance (Ohms): | 200k |
| Power (Watts): | 0.125W |
| Tolerance: | 1/8W |
| Temperature Coefficient: | ??????20% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 1 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | Gull Wing |
| Other: | Square - 0.134 L x 0.134 W x 0.079 H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm),,, |