Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. SM4ETW502
SM4ETW502
5S-SM4ETW502
SM4ETW502
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SM4 |
| Resistance (Ohms): | 5k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 12 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Size / Dimension: | J Lead |
| Other: | Square - 0.193 L x 0.146 W x 0.177 H (4.90mm x 3.70mm x 4.50mm),,, |