Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. SM31A104
SM31A104
5S-SM31A104
SM31A104
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SM31 |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Power (Watts): | 0.125W |
| Tolerance: | 1/8W |
| Temperature Coefficient: | ??????20% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 5 |
| Termination Style: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | J Lead |
| Other: | Square - 0.173 L x 0.154 W x 0.134 H (4.40mm x 3.90mm x 3.40mm),,, |