Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. SM-43TA500
SM-43TA500
5S-SM-43TA500
SM-43TA500
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD
| Series: | SM43 |
| Resistance (Ohms): | 50 |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Termination Style: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | J Lead |
| Other: | Square - 0.189 L x 0.181 W x 0.146 H (4.80mm x 4.60mm x 3.70mm),,, |