Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. SM-42X205
SM-42X205
5S-SM-42X205
SM-42X205
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD
| Series: | SM4 |
| Resistance (Ohms): | 2M |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Gull Wing |
| Other: | Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.201 H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm),,, |