Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. SM-42TX502
SM-42TX502
5S-SM-42TX502
SM-42TX502
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SM42 |
| Resistance (Ohms): | 5k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Gull Wing |
| Other: | Square - 0.189 L x 0.138 W x 0.201 H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm),,, |