SM-42TB202
5S-SM-42TB202
SM-42TB202
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SM42
Resistance (Ohms):2k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:11
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Square - 0.189 L x 0.181 W x 0.154 H (4.80mm x 4.60mm x 3.90mm),,,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated