SM-3TW501
5S-SM-3TW501
SM-3TW501
TRIMMER 500 OHM 0.125W SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:SM3
Resistance (Ohms):500
Power (Watts):0.125W
Tolerance:1/8W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:11
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.154 x 0.126 Face x 0.154 H (3.90mm x 3.20mm x 3.90mm),,,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated