Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. SM-3TW203
SM-3TW203
5S-SM-3TW203
SM-3TW203
TRIMMER 20K OHM 0.125W SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SM3 |
| Resistance (Ohms): | 20k |
| Power (Watts): | 0.125W |
| Tolerance: | 1/8W |
| Temperature Coefficient: | ??????20% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | J Lead |
| Other: | Rectangular - 0.154 x 0.126 Face x 0.154 H (3.90mm x 3.20mm x 3.90mm),,, |